[Zaproszenie] 50 rocznica śmierci biskupa Karola Pękali

W przyszłą środę (15 sierpnia) w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić pięćdziesiątą rocznicę śmierci naszego wielkiego rodaka – biskupa Karola Pękali.


Pół wieku temu w pogrzebie naszego rodaka brał udział kardynał Karol Wojtyła, który dziękując za pracę przed kościołem Matki Boskiej Fatimskiej i św. Józefa, gdzie zmarły spoczął w podziemiach – powiedział:

„(…) Pragnę Ci w szczególny sposób podziękować ja, jako Metropolita Krakowski, bo od wielu lat posłannictwo związało się z Krakowem. Ty też tam w Krakowie przy Franciszkańskiej 3, znalazłeś dla wypełnienia tego posłannictwa swoje gniazdo. Pragniemy Ci podziękować za szukanie nowych dróg w posłannictwie miłosierdzia, za szukanie nowego wyrazu, nowych metod dla błogosławieństwa: błogosławieni miłosierni. Za szukanie i budzenie ludzkich serc. Za całą misję Kościoła ubogich, którego bogactwem są tylko ludzkie serca, ludzka miłość i ludzkie miłosierdzie (…) obyś wobec Tego, który jest Miłością, dostąpił miłosierdzia. Ty, który byłeś nieznaną może, ale rzeczywistą centralą, ukrytą głową miłosiernych na polskiej ziemi…”


Msza Święta zostanie odprawiona w Kaplicy Miłosierdzia Bożego na Zagórzu o godzinie 11:00. Eucharystii przewodniczył będzie ksiądz prałat Paweł Bobrowski – dyrektor Grybowskiego Caritas, którego założycielem jest ksiądz biskup Karol Pękala. Liturgię uświetni Chór Męski oraz Orkiestra Dęta z Siołkowej.

 

W imieniu opiekuna, ks. Janusza Szpilowskiego i własnym serdecznie zapraszamy!

 

 

Materiały pochodzą z biblioteki Pani Anny Pękala-Capik – dziękujemy.