ks. Józef Dudek – wspomnienia

18 kwietnia minęło 20 lat od śmierci śp. Ks. Józefa Dudka.

Ksiądz Prałat Józef Dudek urodził się 28 lutego 1941 roku w Zawadce należącej do parafii Tęgoborze. Egzamin dojrzałości złożył w 1959 roku w Nowym Sączu, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 27 czerwca 1965 roku w Tarnowie.

Pracował w parafiach: Zakliczyn, Wierzchosławice i w Nowym Sączu w parafii Świętej Małgorzaty.

W 1974 roku otrzymał nominację na proboszcza w parafii Zalipie. Z dniem 26 czerwca 1989 roku został mianowany proboszczem naszej parafii. Urząd ten sprawował do sierpnia 2006 roku. W tym okresie pełnił urząd dziekana w dziekanacie Grybowskim. W latach 1995-2000 wybudował Kaplicę w Siołkowej (na Zagórzu) – tym ksiądz Józef wpisał się złotymi zgłoskami w historię naszej wsi. Na naszej ziemi powstała świątynia dedykowana Miłosierdziu Bożemu i od 15 października 2000 roku zamieszkał w niej w tabernakulum Jezus Chrystus.

Szanowni Parafianie, wszyscy którzy znaliście śp. Ks. Józefa Dudka zapraszam do wspólnych wspomnień  o księdzu Józefie. Będziemy je publikować przez maj-czerwiec. Zachęcamy i prosimy o wasze osobiste wspomnienia, świadectwa i doświadczenia.

Prosimy je przesyłać na adres mailowy kaplica@siolkowa.pl lub telefonicznie 506-205-241.

Pozdrawiam
Jan Radzik